Spreuken

Spreuken

en gezegden. Ter inspiratie. En om te delen!

  • Onderwerpen
  • Categorieën
  • Auteurs
  • Over
  • Facebook
  • Twitter
show/hide

spreukenengezegdes.nl - Alice Miller

Alice Miller uitspraken

Alice Miller (Alicija Englard), geboren in de Oekraïne (1923), is een Zwitserse psychologe bekend van o.a. haar boek Het drama van het begaafde kind. Centraal in haar werk staat de rol van de opvoeding in het vormen van persoonlijkheid, waarbij ze het opneemt voor het kind dat nog niet in staat is zich te weren tegen de behoeftige ouders die het kind zien als een oplossing van hun eigen onderdrukte gevoelens.

Mensen zijn vrij van depressies wanneer het gevoel van eigenwaarde gebaseerd is op de echtheid van de eigen gevoelens, en niet op het bezit van bepaalde kwaliteiten.

Alice Miller
Categories
Wijze
Tags
Jezelf zijn
Waar ik ook kijk, zie ik tekenen van het gebod om je ouders te eren en nergens van het gebod dat oproept tot respect voor het kind. Alice Miller

Waar ik ook kijk, zie ik tekenen van het gebod om je ouders te eren en nergens van het gebod dat oproept tot respect voor het kind.

Alice Miller
Categories
Wijze

Minachting is het wapen van de zwakken en een verdediging tegen de eigen verachte en ongewenste gevoelens.

Alice Miller
Categories
Wijze

Ik heb geen nieuw inzicht gekregen door mijn mooie, aangename gevoelens, maar door de gevoelens waartegen ik me het sterkst verzette.

Alice Miller
Categories
Inspirerende
Populaire onderwerpen en auteurs
  • Spreuken over liefde
  • Loesje spreuken
  • Spreuken over het leven
  • Liefde is... spreuken
  • Einstein quotes
  • Spreuken over vriendschap
  • Engelse quotes
  • Spreuken over geluk
Populaire categorieën
  • Mooie zinnen
  • Grappige teksten
  • Motiverende teksten
  • Filosofische uitspraken
  • Sarcastische spreuken
  • Lieve spreuken
  • Diepzinnige quotes
Nieuwste spreuken
  • Je kan zeggen van fascisme wat je wil, maar het is wel goed voor je conditie.
  • We can feel profoundly sorry for our younger selves as an alternative to being panicked for our future selves.
  • Thinking about the future of the human race and what’s going on in the world today, secondary smoke is a real issue for me.
  • Many of you need a thesaurus more than you need a constitution. If you don’t know what a thesaurus is, get a dictionary and work your way forward.
  • Connection is why we’re here. It’s what gives purpose and meaning to our lives.
© 2019 Spreukenengezegdes.nl is een uitgave van Thijsvannoort.nl | Privacy statement |
Deze website gebruikt cookies. Door deze website te bezoeken stem je in met het gebruik van cookies. Meer informatie